KURUMSAL KİMLİĞİNİZİ
SANAL OFİS
İLE GÜÇLENDİRİN!

Yepyeni bir ofis anlayışı!

Prestijli İş Adresi

Sanal Ofis Nedir?

Sanal ofis, fiziksel bir ofis kiralamadan profesyonel bir iş adresi ve işletme hizmetleri elde etmenizi sağlayan esnek bir ofis kiralama modelidir. Sanal ofis hizmeti, işletmenizin kurumsal bir görünüme sahip olmasına yardımcı olurken, aynı zamanda maliyetleri minimize eder. Bu hizmetle, posta – kargo yönetimi, telefon cevaplama hizmetleri ve toplantı odası kullanımı gibi avantajlardan yararlanabilirsiniz. Sanal ofis, fiziki bir çalışma alanına ihtiyaç duymayan şirketler için idealdir ve işletmenizin coğrafi olarak bağımsız olmasına olanak tanır. Ofis Broker olarak, işletmenizin ihtiyaçlarına uygun kiralama çözümleri sunuyoruz.

Sanal Ofis Kiraladığınızda Faydalanabileceğiniz Hizmetler

Sanal Ofis; prestijli iş merkezlerinde, uygun maliyetler ile ofis kiralamanın yanı sıra kurumsal kimliğinizi güçlendiren, aylık sabit bir hizmet bedeli veya kullandıkça öde modeli ile ofis giderlerinizi minimum seviyede optimize etmenizi sağlayan, ofis kiralama modelidir.

Sanal Ofis Posta – Kargo Takip Hizmetleri

Şirketiniz adına gelen Posta ve Kargolar profesyonel sekretarya ekibi tarafından teslim alındıktan sonra, mail, sms ve WhatsApp gibi iletişim kanalları üzerinden size bilgi verilmektedir. Teslim alınan gönderiler dilerseniz farklı adreslere yönlendirilebilir.


Sanal Ofis Telefon Sekretarya Hizmeti

Şirketinize özel, 0850 veya bulunduğunuz şehrin alan kodunu içeren telefon hattı tahsis edilmektedir. Bu hat üzerinden gelen tüm telefon çağrıları profesyonel bir sekretarya ekibi tarafından yönetilmektedir. Mesai dışı gelen çağrılar dilerseniz mobil telefon hattınıza yönlendirilebilir veya telesekreter servisi aktif edilebilir.


Sanal Ofis Yasal İş Yeri Adresi Tahsis Hizmeti

Yasal işyeri adresi olarak kullanabilirsiniz. Sanal Ofis kiralama, Vergi daireleri tarafından resmi olarak tanınan bir kiralama modeledir. Fiziki bir ofis alanına ihtiyaç duymayan şirketlerin yoğun olarak tercih ettiği bir hizmettir.


Sanal Ofis Fiziki Ofis Alanı Kullanım Olanakları

Hizmet aldığınız servis sağlayıcı firmanın ofis imkanlarına bağlı olarak, belirli süreler ile toplantı salonu, seminer salonu, lounge alanı ve özel ofis (Hazır Ofis) alanı kullanabilmeniz mümkündür.


Şirketler İçin Sanal Ofis Kiralamanın Avantajları​

Geleneksel ofis kiralamaya oranla oldukça fazla avantajı bulunmaktadır. Maliyet, zaman, ofis yönetimi, çoklu lokasyon kullanımı gibi avantajlarının yanında sözleşme imzaladığınız anda kullanmaya başlayabilirsiniz.

6 Şehir, 39 İş Merkezi’ nde 250′ den fazla sanal ofis seçeneği.

Zaman

Yepyeni bir ofis anlayışı!

Geleneksel ofis kiraladığınızda, ofis kurulumu, abonelik işlemleri tadilat gibi süreçleri yönetmeniz gerekmektedir. Sanal Ofis kiraladığınızda, sadece hizmet sözleşmesini onaylayarak kullanıma başlayabilirsiniz.

Maliyet

Sosyal bir çalışma alanı.

İdeal işyeri çalışma alanı oluşturmak için, herhangi bir ofis mobilya ve donanım yatırımı yapmayacağınızdan ilk ofis kurulum bütçeniz tamamı ile şirket kasanızda kalır. İhtiyacınız olan ek hizmetlere sadece kullandığınızda ödeme yaparsınız.

Yönetim

Prestijli, Ekonomik, Verimli!

Geleneksel çalışma alanlarında, resepsiyon, mutfak ve temizlik gibi alanları kendiniz yönetmeniz gerekmektedir, aynı zamanda ofisin teknik bakım ve lojistiği de size ek bir iş gücü ile birlikte maliyet oluşturacaktır. Sanal Ofis kiraladığınızda bu işlemleri sizin için takip eden profesyonel bir ofis yönetim ekibi bulunmaktadır.

Lokasyon

Alışılmışın dışında.

Ofis hizmetleri aldığınız servis sağlayıcı, çok şubeli bir yapıya sahip ise eğer, kiralamış olduğunuz hizmet paketi çerçevesinde bu avantajı elde edebilirsiniz. Lounge alanı, toplantı ve seminer salonu gibi alanları da kullanma imkanına sahip olabilirsiniz.

Sanal Ofis Kiraladığınızda Kullanabileceğiniz Ofis Alanları

Adres hizmetlerinin yanı sıra fiziki alanlarında kullanımı mümkündür. Müşteri ve misafirlerinizi karşılayabileceğiniz resepsiyon – lounge alanları, iş görüşmelerinizi, toplantılarınızı ve etkinliklerinizi planlayabileceğiniz, görüşme odası, toplantı salonu, seminer salonu gibi alanlardan faydalanabilirsiniz.

Resepsiyon Kullanım Hizmetleri

Misafir ve müşterilerinizin profesyonel bir sekreterya ekibi tarafından karşılandığı, bekleme alanlarının bulunduğu, şirketiniz ile ilgili ilk intibanın sağlandığı alanlardan profesyonelce destek alabilirsiniz.


Lounge Alanı Kullanımı

Kiraladığınız Ofis paketi çerçevesinde günlük / aylık olarak belirli süreler ile ücretsiz olarak lounge alanlarında çalışma imkanınız bulunmaktadır. Bir çok farklı sektörden profesyonel ile aynı alanda çalışarak iş ağınızı genişletme imkanına sahip olursunuz.


Görüşme Odası Kullanımı

Kiralamış olduğunuz hizmet paketi kapsamında, kısa süreli ve ikili toplantılar için rezervasyon ile kullanabileceğiniz görüşme odalarını kullanabilirsiniz. Ücretsiz kullanım haklarınızı tamamladıktan sonra ek rezervasyon ile kullanıma devam edebilirsiniz.


Toplantı – Seminer Salonu Kullanımı

İş görüşmelerinizi ve etkinliklerinizi yapabileceğiniz, teknik altyapısı hazır toplantı ve seminer salonlarını dilediğiniz zaman rezervasyon yaparak kullanabilirsiniz.


Sanal Ofis Fiyat ve Paketleri

600.00

/ Aylık

  • Yasal İşyeri Adres Tahsisi (Vergi Açılışı)
  • Posta Kargo Takip Hizmeti

Belirtilen fiyat, Nitelikli İş Merkezleri ve A Sınıfı plazalarda hizmet veren firmaların başlangıç paketi fiyat ortalamasıdır, ofis.work web sayfası üzerinden fiyat teklif talebi oluşturarak karşılaştırmalı teklifler toplayabilirsiniz.

Sanal ofis fiyat ve paketleri, servis sağlayacı firmalara göre çeşitlilik gösterir. Ofis Broker olarak, ihtiyaçlarınıza en uygun kiralama seçeneklerini ve alternatif servis sağlayıcılardan tek seferde teklif almanızı sağlıyoruz. Genel olarak hizmet paketleri, temel iş adresi hizmetlerinden telefon cevaplama hizmetlerine, toplantı odası kullanımından posta yönetimine kadar farklı özellikler sunar. Bu çeşitlilik, işletmelerin kendilerine en uygun ofis çözümünü seçmelerini sağlar. Karşılaştırmalı olarak fiyat teklifi toplamak için ofis.work web sayfası üzerinden teklif talebi oluşturabilirsiniz.

Sanal Ofis
Kiralama Hakkında
Sık Sorulan Sorular

Sanal Ofis; prestijli iş merkezlerinde, uygun maliyetler ile ofis kiralamanın yanı sıra kurumsal kimliğinizi güçlendiren, aylık sabit bir hizmet bedeli veya kullandıkça öde modeli ile ofis giderlerinizi minimum seviyede optimize etmenizi sağlayan, ofis kiralama modelidir.

Sanal Ofis Nedir? Nasıl Kiralanır?

Resmi olarak şirket açılışı yapabildiğiniz, fiziki bir ofis alanı kiralamadan tam donanımlı bir ofise sahip olabildiğiniz işyeri kiralama modelidir. Sanal Ofis hizmeti kiralamak ve ücretsiz danışmanlık alma için ofisbroker ile iletişime geçebilirsiniz.

Sanal Ofis Fiyatları / Maliyeti Ne Kadar?

Sanal Ofis fiyatları, kiralama yaptığınız bölge ve paket hizmet içeriğine göre değişkenlik göstermektedir. Merkezi lokasyonlarda yer alan prestijli plazalarda aylık fiyatlar 400 TL / Ay bandından başladığı görülmete olup B tipi iş merkezlerinde daha uygun fiyatlar bulabilmekte mümkündür.

Sanal Ofis Kiralamak Yasal Mı?

Sanal Ofis kiralama, vergi daireleri tarafından resmi olarak tanınan yasal bir ofis kiralama modelidir, geleneksel ofis kiralamadan farkı, ofis alanının paylaşımlı olarak kullanılmasıdır. Türk Ticaret Kanuna göre bir işyerinde birden fazla şirketin açılışına mani bir durum bulunmamaktadır.

Sanal Ofis Kiraladığımda Şirket Açılışı Yapabilirmiyim?

Sanal Ofis kiraladığınızda yasal iş yeri açılışı yapabilirsiniz. Sanal Ofis hizmeti, resmi kurumlar tarafından yasal olarak tanınan bir ofis kiralama modelidir, Türkiye’ de 50.000 den fazla şirket Sanal Ofis kullanmaktadır.

Sanal Ofis Kurmak İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Yeni kurulacak şirketler için; Şirket imza yetkili kimlik fotokopisi İmza beyannamesi İkametgah Şirket kurulduktan sonra teslim edilecek evraklar; Vergi Levhası Faaliyet Belgesi İmza Sirküleri Kurulu şirketlerde yukarıda belirtilen evraklarım tümü sözleşme aşamasında talep edilmektedir.

Dernekler Sanal Ofis Kullanabilir Mi?

Dernekler masasına bağlı olarak faaliyet gösterecekseniz eğer, bulunduğunuz şehirdeki Dernekler Masası’ ndan onay almanız gerekmektedir. Sanal Ofis hizmeti veren bazı şirketler derneklere özel sanal ofis paketleri sunamaktadır.

Avukatlar Sanal Ofis Kullanabilir Mi?

Avukatlar, şirket kuruluşları için Sanal Ofis kiralayabilirler, bir çok Sanal Ofis hizmeti veren şirketin, avukatlar için özel kampanyalarıda bulunmaktadır. Bazı illerde bulunan Barolar Sanal Ofis kiralama ile ilgili iş birlikleri yapmaktadır.

Sanal Ofis Kiralamanın Dezavantajları Nelerdir?

Sanal Ofis kiralamanın genel bir dezavantajı bulunmamaktadır. Hatta geleneksel ofis kiralamaya oranla maliyet, operasyon yönetimi gibi önemli avantajları bulunmaktadır. Fiziki bir ofis alanına ihtiyaç duymuyorsanız Sanal Ofis, ofis kurulum ve yönetim maliyetlerinizi ortadan kaldırmaktadır.

Sanal Ofis Mi? Home Ofis Mi?

Maliyet karşılaştırması yapıldığında bir fark görünmemesine rağmen Sanal Ofis kurumsal kimliğini ön plana çıkarma, resepsiyon hizmetleri gibi bir çok hizmetide içerisinde barındırmasından dolayı daha avantajlıdır. Aynı zamanda Sanal Ofis kira bedelini gider olarak kullanabilirsiniz.

Sanal Ofis Kiraladığımda Tabela Asabilir miyim?

Sanal Ofis kiralama, vergi daireleri tarafından resmi olarak tanınan yasal bir ofis kiralama modelidir, geleneksel ofis kiralamadan farkı, ofis alanının paylaşımlı olarak kullanılmasıdır. Türk Ticaret Kanuna göre bir işyerinde birden fazla şirketin açılışına mani bir durum bulunmamaktadır.

Sanal Ofis Kiralama Sözleşme Örneği

Sanal Ofis hizmet sözleşmesi, hizmet veren şirkete göre değişiklik göstermektedir, örnek sözleşme için ofisbroker.com iletişime geçebilirsiniz. Sanal Ofis sözleşmesinde dikkat edilmesi gereken hususlar, hizmetin paket içeriğinde verilen hizmetlerin belirtilmesi, indirimler ve alınan taahhütlerdir.

Sanal Ofis Kiralamada Stopaj Ödenir Mi?

Sanal Ofis kiralaması şirketler tarafından yapıldığından dolayı STOPAJ vergisi ödemezsiniz, kira hizmet bedeline ek olarak + %20 KDV li fatura kesilmektedir. Sanal Ofis kiralamasından doğan KDV oranı mahsup edebilir ve gider olarak kullanabilirsiniz.

Sanal Ofis Vergi Oranı Nedir?

Sanal Ofis hizmet kiralama faturanızı gider olarak gösterebilir, KDV avantajından yararlanabilirsiniz. Sanal Ofis kiralamada KDV oranı %20′ dir. Stopaj Vergisine oranla %7 lik bir avantaj sağlamaktadır. Sanal Ofis kiraladığınızda Stopaj Vergisi ödemezsiniz.

Sanal Ofis Vergi Dairesi Yoklama

Şirket açılışı veya taşıma işlemleri için hizmet kira sözleşmenizi Vergi Dairesine beyan ettikten sonra Vergi Denetim Müdürlüğü tarafından ofis ziyaret tarihi tarafınıza SMS ile bildirilmektedir, belitilen tarihte kiraladığınız Sanal Ofiste bulunmanız gerekmektedir.

Sanal Ofis Maliye Süreci Nasıl İşliyor?

Sanal Ofis kiralamanın, geleneksel ofis kiralamaktan hiç bir farkı bulunmamaktadır, şirket kuruluş yada taşıma sürecindeki yoklama işlemleri, tebligat bildirimleri vergi denetim memurları tarafından yasal olarak bu adreste yapılabilmektedir.

İletişim

Sanal Ofis
kiralamak için
fiyat teklifi alın!

İstanbul

Ankara

İzmir

Bursa

Adana

Gaziantep

Şimdi İletişime Geçin!

İletişimin gücüne inanıyoruz!